Lemonart.eu

Recent News

Podobieństwa w marketingu B2B i B2C

Podobieństwa w marketingu B2B i B2C

We wpisie różnicach w marketingu B2B i B2C omówiliśmy sobie najważniejsze elementy wpływające na marketing, które różnią decyzje zakupowe konsumenckie od tych biznesowych i tym samym determinują aktywności reklamowe. Ale czy komunikacja B2B nie ma nic wspólnego z komunikacją B2C? No trochę jednak ma. 

Z reguły, próby stosowania praktyk z marketingu B2B w B2C i odwrotnie, kończą się średnio. Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii, która łączy te dwa różne, marketingowe światy – do kogo się komunikujemy.

Po drugiej stronie w obu przypadkach jest człowiek (komunikacja H2H – Human to Human). Odbiorcami naszych działań marketingowych są ludzie i co za tym idzie tak samo w B2B jak i B2C powinniśmy ich poznać. Odkryć potrzeby, oczekiwania, obawy. Stworzyć odpowiednie persony jak w B2B, dobrać odpowiednią strategię, komunikaty i kanały dotarcia. Możemy to chyba nazwać po prostu profesjonalnym podejściem, które nie tylko pozwoli na dobrą współpracę, ale również będzie budowało markę, co nie rzadko jest traktowane po macoszemu w przypadku firm z sektora B2B. Znacie jakieś firmy, które dbają o sam brand w segmencie B2B? 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *